Дистанційне навчання на телебаченні – канал “Рада” та МОН транслюватимуть відеоуроки
Від 17 березня телеканал “Рада” спільно з Міністерством освіти і науки запускає щоденну телетрансляцію безкоштовних відеоуроків та онлайн-курсів. Таким чином держава хоче забезпечити можливості для дистанційного навчання на період карантину. Окрім того, телеканал “Київ” теж проводить трансляції уроків, а Радіо “Культура” – читання творів світової класики в перекладі Максима Рильського.
Телеканал “Рада” доступний на супутнику, кабельному, а також на YouTube. Окрім того, трансляції будуть на YouTube-каналі МОН.
Оновлений графік:
- у всі дні тижня відеоуроки транслюватимуть о 9:30, 10:00, 10:30 та 11:30 (з 13:10 до 15:00 показуватимуть повтори).
Попредметний розклад публікують на fb-сторінці каналу “Київ”.
Онлайн-уроки проводити з дисциплін, з яких учні складатимуть ЗНО. Вести трансляції почнуть із таких предметів:
- українська мова та література;
- біологія;
- математика;
- історія.
У МОН також пояснили, що з усіма тестами, завданнями та конспектами занять можна буде знайомитись на сайтах партнерів, які надали відеконтент для трансляцій:
- платформи Be Smart;
- студії онлайн-освіти EdEra
- платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus;
- платформи безкоштовних вебінарів з підготовки до ЗНО iLearn.
ТРАНСЛЯЦІЇ НА ТЕЛЕКАНАЛІ “КИЇВ”
З 16 березня телеканал “Київ” транслює щоденну програму “Відкритий урок”, повідомляє Офіційний портал Києва.
У програмі показують відеоуроки зі шкільної програми для учнів 11 класів, що має допомогти їм підготуватись до ЗНО. Загалом передбачений показ відеоуроків із 11-ти предметів: біологія, хімія, українська мова та література, історія України, світова історія, географія, фізика, алгебра, геометрія, німецька, англійська мови..
В ефір виходитиме по п’ять уроків на день тривалістю до 30 хвилин.
Час трансляцій: 9:30, 11:30, 13:30, 13:05, 13:30.
Анонси “Відкритих уроків” публікують на fb-сторінці телеканалу “Київ”. Окрім того, відео телеуроків можна подивитися на Youtube телеканалу.
Уже є:
- урок математики для 11-х класів;
- урок фізики для 11-х класів;
- урок української літератури для 11-х класів;
- урок всесвтітньої історії для 11-х класів;
- урок біології для 11-х класів;
- урок німецької мови для 11-х класів;
- урок англійської мови для 11-х класів.
Передбачається, що програма “Відкритий урок” стане постійною і охоплюватиме програму не тільки випускних класів. Проєкт створений телеканалом “Київ” спільно з Київським університетом ім. Бориса Грінченка.
ЕФІРИ РАДІО “КУЛЬТУРА”
Цього тижня щодня об 21:00 у програмі “Радіотеатр” відбуватимуться читання творів у перекладі українського поета Максима Рильського. Про це повідомила продюсерка Третього каналу Суспільного Радіо “Культура” Ірина Славінська на своїй fb-сторінці.
Також із понеділка наступного тижня о 12:00 та 21:00 звучатиме колекція шкільної класики. Також протягом кожного дня традиційно можна послухати випуски “Поезії на Радіо “Культура”. Зокрема, завтра, 18 березня, будуть твори Максим Рильський, в 10 березня – Ліни Костенко.
Послухати Радіо “Культура” можна за цим посиланням (гортайте стрілочками, щоб обрати потрібний канал).
Дивіться також “35 інструментів для дистанційного навчання – добірка НУШ” та “Дистанційне навчання під час карантину: що робити школам, батькам і МОН”
За матеріалами https://nus.org.ua/articles/dystantsijne-navchannya-po-televizori-kanal-rada-ta-mon-translyuvatymut-videouroky/
До відома керівників закладів освіти, вчителів, учнів, батьків!
В понеділок, 6 квітня, о 10:00 для учнів 5-11 класів з усієї країни стартує проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюватимуть українські телеканали та YouTube-канал Міністерства освіти і науки.
Проєкт став можливим завдяки спільним зусиллям Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, громадської спілки «Освіторія», а також 40 небайдужих педагогів, що зголосилися стати вчителями для усієї країни.
“Наше завдання як держави – забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань”, – зазначив Президент України Володимир Зеленський
Транслюватимуться уроки з: української мови, української літератури, історії України, всесвітньої історії, англійської мови, фізики, алгебри, геометрії, географії, хімії та біології.
Заняття для усіх класів можна буде переглянути на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки. Усі уроки також транслюватиме мeдіасервіс MEGOGO. За кожним класом також закріплено телеканал чи медіаресурс, який у будні транслюватиме уроки для тих дітей, які з різних причин не мають можливості переглянути їх в Інтернеті.
Так, за класами закріплено такі телеканали:
Уроки проходитимуть щодня, з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Кожного дня вони починатимуться о 10:00.
Розклад занять на наступні тижні можна завантажити для: 5 класу, 6 класу, 7 класу, 8 класу, 9 класу, 10 класу, 11 класу, а також загальний розклад онлайн-школи.
На YouTube-каналі МОН в описі під кожним відео вчителі також залишатимуть домашні завдання на закріплення теми, які учні зможуть зробити, щоб краще опанувати матеріал. Завдання даватимуться за найпоширенішими в країні підручниками.
Посилання на електронні версії цих підручників також можна буде знайти в описі під відео.
Зйомки уроків відбуваються у Новопечерській школі м. Києва. У відеозаняттях беруть участь українські зірки: ведучі, музиканти, актори, спортсмени тощо. Вони відповідають на запитання, вирішують задачі та проводять досліди разом з учителями.
Організатори закликають батьків завантажити розклад уроків та заохочувати дітей навчатись. Залишаємось вдома! Вчимось вдома!
Нагадуємо, що у зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.